ÚVODNÍ STRÁNKA | HOTEL A RESTAURANT | KITCHEN & BATH DECO | HOME DECO E-SHOP | KONTAKTY       cz de en

Instalace

Rychlá a jednoduchá

Nejjednodušším způsobem instalace je nalepení přímo na omítnutou stěnu, která může být i opatřena nátěrem. Podklad by měl být maximálně vyrovnaný, aby nedocházelo k velkým odstupům desky od podkladu. Jako lepidlo je nutné použít materiály na bázi MS polymeru, nejsou vhodná lepidla na silikonovém základě a lepidla obsahující rozpouštědla.

Dalším způsobem je připevnění desky na stěnu pomocí hmožděnek a šroubů. V případě, že se počítá s touto variantou, je nutné přesné zaměření a rozvržení otvorů ještě před výrobou desky. Po její výrobě již není možné do skla vrtat - došlo by k jeho prasknutí. Při vlastní montáži je nutno dbát, aby sklo nepřišlo do přímého styku s hlavou šroubu. Z tohoto důvodu je nutné používat jen tzv. zrcadlové šrouby s měkkou podložkou a dotahování provádět opatrně.

Třetí variantou je uložení desky do dvou hliníkových profilů, první z nich se montuje na pracovní desku, druhý na spodní část vrchní řady skříněk. Tato varianta je vhodná tam, kde je stěna velmi nerovná, případně pracovní deska má velký odstup od zdi.

Po montáži desky se provádí buď jen vyspárování silikonem ( tuto variantu doporučujeme, hrana desky je opticky bez vady a přechod mezi pracovní deskou a skleněným panelem je bez rušivých prvků ) nebo po vyspárování ještě zalištování lištou podle výběru.